KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET.
 
Miejski Dom Kultury w Barcinie zaprasza na koncert Janusza YANINY Iwańskiego pt. "Ocalić od zapomnienia", który odbędzie się 10 marca o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie. Bilety na koncert w cenie 10 zł./pojedynczy i 15 zł./dla pary dostępne są w sekretariacie MDK w Barcinie, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 17.00.

 

Janusz YANINA Iwański to artysta, którego nie trzeba rekomendować. Gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów.Szerokiej publiczności znany ze współpracy z zespołem Maanam, a także z dokonań duetu SOYKA YANINA, z którym to ma na koncie ponad 1500 koncertów zagranych w kraju, a także w całej Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.
 
Jest autorem i wykonawcą przeboju "Wielkie podzielenie", który pomimo upływu czasu nadal jest grany przez wiele rozgłośni radiowych, takich jak choćby Polskie radio, czy Radio Złote Przeboje.
Jako gitarzysta bardzo swobodnie porusza się w różnych stylach muzycznych. Jego dyskografia obejmuje ponad 30 płyt nagranych z różnymi artystami, a wytrawni fani jazzu z pewnością kojarzyć go będą ze współpracy z takimi gwiazdami światowego formatu jak Tomasz Stańko, Adam Rodgers czy Bob Stewart, a także jako współzałożyciela i lidera legendarnej jazz-rockowej formacji TIE BREAK.
 
Koncert składa się z utworów wykonywanych niegdyś przez takich wybitnych twórców polskiej muzyki rozrywkowej, jak Krzysztof Klenczon, Czesław Niemen, Tadeusz Nalepa, Marek Grechuta czy Marek Jackowski. Usłyszymy tutaj niezapomniane przeboje, a wśród nich "Biały krzyż", "Modlitwę", "Dziwny jest ten świat", "Ocalić od zapomnienia", "Oprócz błękitnego nieba" czy "Tolerancję". Nie zabraknie oczywiście „Wielkiego podzielenia” oraz kilku innych autorskich piosenek z ostatniej płyty ‚Kręci się”.
 
Podczas koncertu muzykowi będą towarzyszyć:
Dariusz Bafeltowski - gitary, głos. (muzyk znany ze współpracy m.in. z Martyną Jakubowicz, Januszem Radkiem czy Justyną Steczkowską)
 
Przemysław Pacan - cajon, instr. perkusyjne, głos ( współpraca m.in. z Urszulą Dudziak, Miką Urbaniak, Smolikiem czy Kasią Kowalską)
 
Agnieszka Djatri Kural – bass ( współpraca m.in. z Markiem Jackowskim & The Goodboys, Warszal, Kingdom Waves ).

szukaj

Najnowszy nr Pogłosu Barcina

na stronie

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

nasz adres

Miejski Dom Kultury w Barcinie

ul. Artylerzystów 8

88-190 Barcin

tel. 664 552 946

 

dyrektor MDK: 600 481 386

email: kulturabarcin@o2.pl

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com
DMC Firewall is a Joomla Security extension!